Vodné športy v Kukkónii

Kukkónia je vďaka svojim prírodným danostiam nielen ideálnym miestom na výlety, ale ponúka aj veľa športových príležitostí. Najvhodnejšie podmienky na člnkovanie a kanoistiku sú od jari do jesene.

Dunaj

Pre náročnejších vodných turistov je plavba po Dunaji ideálny výlet, veď rieka sa dá splavovať od Devína až po Komárno. Výletníci sa môžu nalodiť v Bratislave, no túru môžu začať aj v Čunove, Gabčíkove, Sape či Medveďove. Začiatočníkom a rodinám s deťmi odporúčame radšej plavbu po dunajských ramenách v okolí Bodíkov a Vojky nad Dunajom. Každý si môže vybrať trasu podľa svojho gusta, na našej internetovej stránke uvádzame dĺžku i náročnosť jednotlivých trás, ako aj to, kde sú požičovne člnov. Kukkónia je ideálne miesto aj pre milovníkov extrémnych športov. V Čunove sa dá splavovať divoká voda, v divokej vode sa dá aj plávať, surfovať, sú tu k dispozícii vodné lyže a wakeboard, no aj kajakárska škola, jazda na koni či paintball.

Malý Dunaj

_mg_3934.jpgAj menšia rieka nášho ostrova, 128 kilometrov dlhý Malý Dunaj, ponúka mnoho príležitostí na výlety a šport. Rieka sa začína pri Vrakuni, pri Kolárove sa vlieva do Váhu a spolu s ním do Dunaja. Na Malom Dunaji sa dá vybrať z viacerých vodných túr, ktoré ponúknu aktívny relax aj milovníkom vodných športov, no sú vhodné aj pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Počas túry sa dá na viacerých miestach aj odpočinúť. Pri obciach Vlky a Tomášov sa dá táboriť, pri Eliášovciach majú turisti k dispozícii kemping a bufet, v rekreačnom stredisku Madarász čaká návštevníkov kemping, reštaurácia a penzión. Obce Jelka a Tomášikovo ležia na ľavom brehu Malého Dunaja, teda geograficky nie sú súčasťou Žitného ostrova, no kolové mlyny v oboch obciach považujeme za súčasť tohto regiónu. Počas vodnej túry si treba v každom prípade pozrieť tieto pamiatky, ktoré sú dnes múzeom. Na oboch miestach je aj bufet a reštaurácia. Mlyn pri Jahodnej sa dá pozrieť len z vody, no aj tu sa dá kempovať, oddychovať, občerstviť,  či skonzumovať výdatný obed. V Topoľníkoch môžu návštevníci využiť služby termálneho kúpaliska, v Kolárove si zasa môžu pozrieť plávajúci vodný mlyn, v ktorom je múzeum, a najdlhší drevený most v Európe. Prirodzene, aj tu je možnosť občerstviť sa.

Možné vodné túry na Dunaji a na Malom Dunaji (dĺžka trás je cca. 15 – 28 km, splavy trvajú približne 4 – 6 hod., ale musíme počítať aj s prípravou a nalodením). Vodné túry môžu byť 1-dňové, ale aj týždňové.

 

 

 

Vrakúňa – Tomášov
Tomášov – Jelka
Jelka – Blahová
Blahová – Jahodná
Jahodná – Topľníky
Topoľníky – Kolárovo                    
Kolárovo – Komárno
Bodícke ramená
Dobrohosť – Šuliánske jazero
Čuňovo – Gabčíkovo

 

Informácie týkajúce sa člnkovania nájdete na týchto stránkach:

www.vodnetury.sk

www.malydunaj.com

www.malydunajsplav.sk

www.pozicovna-lodi.sk

www.boat4u.sk

http://www.splavmalehodunaja.sk

http://www.canoetrips.sk

 

Cookies