Tour de Kukkonia 2022 v znamení úspechu

Kategória:

V nedeľu ráno štartovalo pred MOL Arénou v Dunajskej Strede 550 ľudí

Cyklistické preteky Tour de Kukkonia sa konali po tretíkrát dňa 12. júna. Zvláštnosťou podujatia bola trasa, vďaka ktorej sa pretekári a rodiny mohli oboznámiť s krajinou Žitného ostrova.

Po dvojročnej prestávke sa prihlásil rekordný počet uchádzačov. Tento rok sa cyklisti mohli prihlásiť do troch kategórií: Tour de Kukkonia (82 km), Tour de Kukkonia Easy (28 km) a Kukkonia Family (8 km), pribudli však aj nové podkategórie: Easy Race a Easy Junior. Kategória Race predstavovala skrátenú trasu – 28 km. Trasa Easy bola určená pre tých, ktorým 8 km nebolo postačujúce, no nemali v pláne pretekať. V podkategórii Junior sme chceli ponúknuť deťom možnosť pretekať.

Preteky sa začali symbolickým okruhom v meste, kde sa tímy rozdelili a následne sa cyklisti zoradili na štart. Štartovacím bodom pretekov Tour de Kukkonia bola Viedenská cesta. Kategórie Easy a Family štartovali na ulici Istvána Gyurcsóa. Sprievodné vozidlá ŠKODA a vodičov zabezpečil autosalón DS CAR z Dunajskej Stredy.

Na cyklistických pretekoch sa zúčastnili cyklisti z piatich krajín. Zastúpené boli všetky vekové kategórie, najstarší jazdec Árpád Csaplár z Komárna mal 85 rokov.
Víťazom 82 km dlhej etapy a zároveň celkovým víťazom sa stal Viktor Feťko, ktorý dorazil do cieľa za 1:54:16. Najrýchlejšou pretekárkou bola Monika Košútová s časom 2:12:43.
Najrýchlejšou ženou z Dunajskej Stredy sa stala Dóra Csicsó a najrýchlejším mužom z Dunajskej Stredy bol Peter Maurský. Ceny odovzdal primátor mesta Zoltán Hájos.

Po ukončení pretekov zabávala divákov svojim nadštandardným programom Hegeshow z Maďarska. Pomocou profesionálov si deti mohli vyskúšať aj disciplínu trial.

Medzi súťažiacimi boli vyžrebované hodnotné ceny od spoločností SAM SHIPBUILDING AND MACHINERY a.s., DS CAR, Thermalpark, Világi Winery a Kukkoniashop. Hlavnou cenou bol pretekársky bicykel od predajne bicyklov Capriolo.

„Sme radi, že o Kukkonia Tour bol taký veľký záujem, pretože cieľom podujatia je budovať komunitu a zvyšovať povedomie o zdravom životnom štýle a dôležitosti športu. Vidíme sa tu o rok! – povedala Tímea Dóka, organizátorka podujatia.