Szakorvosi tanácsok a Covid – 19 megelőzésére

Megelőzésképpen, mire kell odafigyelniük az embereknek, mi a tapasztalat, hol és kitől kapják el legtöbben a betegséget?
Elsősorban arra kell odafigyelnünk, hogy mindig viseljük a maszkot. Kivétel csupán a velünk egy háztartásban élők, amennyiben nem fertőzöttek. Fontos, hogy gyakran és kiadósan szellőztessük a helyiségeket amelyekben tartózkodunk. Az élelmiszerüzletekben minimális időt kellene tölteni. Szabad levegőn viszont sokkal többet. Végezzünk légzőgyakorlatokat reggel és este is nyitott ablaknál, de napközben akár töbször is.


Ugyanazokat a vitaminkészítményeket érdemes szendniük a fiatalabbaknak és idősebbeknek is?
Táplálékkiegészítőként legyen mindennapi bevitelben 1000 mg C-vitamin (2x500 mg) valamint D-vitamin (adagolása individuális 2000-4000IU nemzetközi egység) valamint nyomelemek: cink (8-10 mg/nap) és szelén (25-34 ug/nap). A fent említett adagok megelőzésképpen, normál adagban fogyaszthatóak hosszútávon. Magas dózisban csak a betegség idején szedjük őket, mert D-vitamin, cink, szelén túladagolás veszélye is fennállhat. A vitaminok mellett pozitív fertőzés esetében indokolt az Isoprinosine szedése is. Mindjárt a tünetek kezdetétől a betegség végéig. A tabletta vényköteles, az immunológus mellett a körzeti orvos is kiírhatja. Fontos azonban hangsúlyozni, hogy megelőzésképpen nem használjuk, szedése nem indokolt!


Az oltásról
Jelen helyzetben az egyetlen megoldás az oltás. Nem nyújt 100%-os védettséget, de bizonyos, hogy oltás után, ha valaki megfertőződik, a betegség lefolyása enyhébb lesz. A használt oltóanyagok mindegyike megbízható. A gyógyszerallergia – antibiotikum-allergia (pl. penicilin) nem befolyásolja az oltást. Más, ha valakinek volt már korábban allergiás reakciója oltáskor vagy az oltóanyag valamelyik összetevőjére allergiás, esetleg más fehérjeallergiája van. Az oltás után a hőemelkedés, láz pedig a szervezet természetes reakciója – az immunrendszer reagál az oltásra.

 

(Kukkonia)

Cookies