Nagy sikert aratott a Tour de Kukkonia 2022

Kategória:

Vasárnap reggel 550-en rajtoltak el a dunaszerdahelyi MOL Aréna elől

Június 12-én harmadik alkalommal került megrendezésre a Tour de Kukkonia kerékpárverseny és családi bringatúra, melynek különlegessége, hogy az útvonala végigkalauzol a Csallóköz tájain, s együtt kerekezhetnek a versenyzők és a családok is.

Két év kihagyás után rekordmennyiségű jelentkező volt. A kerékpárosok idén három kategóriában nevezhettek a versenyre: Tour de Kukkonia (82 km), Tour de Kukkonia Easy (28 km), Kukkonia Family (8 km), de új alkategóriák is nyíltak: Easy Race és Easy Junior. A Race a rövidebb, 28 km-es táv versenye volt. Az Easy-re azok jelentkeztek, akik a 8 km-t kevesellték, de nem kívántak versenybe szállni. A Junior alkategóriában a gyerekeknek szerettünk volna versenyzési lehetőséget biztosítani.

A verseny egy tiszteletkörrel indult a városban, ahol kettévált a csapat majd a bicikliraj felsorakozott a starthoz; a Tour de Kukkonia a bécsi úton, az Easy és Family kategóriák pedig a Gyurcsó István utcáról rajtoltak. A ŠKODA felvezetőautókat és a sofőröket a dunaszerdahelyi DS CAR autószalon biztosította.

A kerékpárversenyre öt országból érkeztek bringások. Minden korosztály képviseltette magát, a legidősebb versenyzőnk, a komáromi Csaplár Árpád 85 éves volt.
A 82 km-es szakasz első helyezettje, s egyben az abszolút győztes Viktor Feťko lett, aki 1:54:16 idő alatt ért célba. A leggyorsabb női versenyző Monika Košútová lett 2:12:43 idővel.
A leggyorsabb dunaszerdahelyi férfi és nő díjat Hájos Zoltán polgármester adta át Peter Maurský és Csicsó Dóra versenyzőknek.

A verseny után a magyarországi Hegeshow gravitációt meghazudtoló showműsorával kápráztatta el a nézőket. A profik segítségével a gyerekek is kipróbálhatták magukat a triál sportban.
A versenyzők közt értékes tomboladíjak találtak gazdára a SAM SHIPBUILDING AND MACHINERY a.s., DS CAR, Thermalpark, Világi Winery és Kukkoniashop felajánlásából. A fődíj egy versenykerékpár volt a Capriolo kerékpárbolt jóvoltából.

„Örülünk, hogy ilyen nagy volt az érdeklődés a Kukkonia Tour iránt, hiszen a rendezvény célja a közösségépítés, valamint az, hogy felhívjuk az emberek figyelmét az egészséges életmódra és a sport fontos¬ságára – nyilatkozta Dóka Tímea, a rendezvény szervezője. – Jövőre találkozzunk ugyanitt!”