Derzsi Bernadett és Dömötör Ede a Vizeskönyv megalkotásáról

Kategória: 

Megjelent Derzsi Bernadett és Dömötör Ede Vizeskönyve. Az írás és az alkotás folyamatáról, az elképesztő kalandokról és felfedezésekről mesél a két szerző.

Derzsi Bernadett, a szerző

A Kukkónia-sorozat negyedik kötetének, a Vizeskönyvnek az ötlete már akkor megszületett, amikor a harmadik könyvet kiadtuk. Ekkor evidenssé vált számunkra, hogy szükség van egy úgynevezett vizeskönyvre, hiszen itt élünk a Duna ölelésében egy szigeten, tehát egyértelmű volt, hogy kell írnunk egy könyvet a vízről is. A könyv mindent magába foglal, ami a vizet érinti. Egy szelete a jelenünknek. Igaz, hogy visszaemlékezünk a múltbeli dolgokra is, a 65-ös árvízre vagy a régi árvizekre, de minden, ami most történik, belekerült a könyvbe. Tehát, hogy miért veszélyeztetett az ivóvizünk, mitől kell félnünk, egyáltalán kell-e tartanunk attól, hogy lesz-e elég ivóvizünk a jövőben, mi fenyegeti az ivóvízkészletünket, és egyáltalán hogy keletkezett ez az egész. A könyvben mindezekre a kérdésekre választ kapunk.

Dömötör Ede, fényképész

Kezdjük azzal, hogy ez a könyv a negyedik a Kukkónia könyvsorozatában. Nagyon nagy megtiszteltetés számomra, hogy erre a könyvre rákerült a nevem is. Nagyon büszke vagyok rá. A másik dolog, amit szerettem volna elmondani, s amin a vérbeli természetfotósok valószínűleg csak mosolyognak majd.

Számomra igen nagy kihívás volt az egyszerűnek tűnő felvétel elkészítése is, ugyanis én nem vagyok természetfotós. Elmondhatom, hogy otthon vagyok a riport- és reklámfotózásban, de ez a könyv valódi kihívást jelentett a számomra. Az egyik ilyen kihívás történetesen a vízi szivacs volt, amiről igazából ennek a könyvnek a kapcsán hallottam először. Megismerhettem Cousteau kapitány történetét is, aki ellátogatott erre a vidékre. Azzal a búvárral mentünk ki vízi szivacsot keresni, aki szerepel a könyvben is, valamint az Új Nő magazinban is. Nekem azonban nincs sem búvárfelszerelésem, sem víz alatti fényképezőgépem, szóval innentől bonyolódott a történet. A vízi szivacs ugyanis másfél méterrel a víz alatt él. Gyakorlatilag fél napunkba telt egy használható felvételt készíteni róla, ami bekerülhetett a könyvbe.

010_kukkonia_konyvbemutato_2019_11_29_csefalvay_img_0973_0.jpg

Cookies