10 vianočných trhov, čo sa oplatí navštíviť

Kategória: 

10. TRNAVA

trnava.jpg

30. November – 22. December

Pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru zažijete v Trnave počas adventných trhov. Príďte si spolu s nami už tradične vychutnať čaro adventu za zvukov vianočných kolied a obľúbených dobrôt. Počas adventných trhov budú prebiehať i špeciálne výstupy na Mestskú vežu, odkiaľ sa môžete pohľadom pokochať po nádherne vyzdobenom meste a nadýchnuť sa čara Vianoc. 

Pre viac info kliknite na: https://www.folklorfest.sk/8530-vianocne-trhy-2018-advent-v-trnave/

9. KOŠICE

kosice.jpg

5–23. December

Košické rozprávkové Vianoce – takto sa už niekoľko rokov nazýva adventné obdobie v Košiciach, a má aj prečo. Hlavná ulica, ktorá je zároveň najdlhšou pešou zónou na Slovensku, sa premení na rozprávkovú krajinku plnú drevených stánkov, lahodných nápojov i jedál, vyzdobenú vločkami a stromčekmi.

Pre viac info kliknite na: https://www.folklorfest.sk/8004-kosicke-rozpravkove-vianoce-2018/

8. BRATISLAVA

blava.jpg

16. November – 22. December

Vianočné trhy nájdete na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí. V posledných rokoch sa už rozrástli aj na iné miesta v centre, napríklad na námestie pred obchodným centrom Eurovea. Všetky ich spája neodolateľná vôňa a jedinečná atmosféra. Ako v každom meste aj v Bratislave nájdete predovšetkým miestne špeciality. Výber je široký – nájdete veľa slaných aj sladkých pochúťok.

Pre viac info kliknite na: https://www.citylife.sk/ina-akcia/staromestske-vianocne-trhy-hviezdoslavovo-namestie-stare-mesto-bratislava

7. BRNO

brno.jpg

23. November – 28. December

V Brne prežijete vianočné trhy pohodovo a bez zbytočného zhonu. Hlavné trhy nájdete pekne spolu v centre mesta – na námestí Svobody, Dominikánskom námestí, na Zelnom trhu a na Moravskom námestí. Čaká na vás kúzelné drevené mestečko stánkov, kde si môžete kúpiť výrobky remeselnej výroby, tradičné betlehemy a keramiku. Zahrejete sa horúcou medovinou, punčom, turbomuštom alebo vareným vínom. Ochutnáte špeciality – trdelníky, valašské frgále alebo štramberské uši, domácu zabíjačku alebo aj pečené gaštany. Vianočné rozjímanie môžete zakončiť každoročným vianočným koncertom. Trhy sa začínajú v piatok 24. novembra a končia sa 23. decembra (otváracie hodiny sú od 9:00 do 21:45 len pre gastro stánky a pre ostatné stánky do 20:00 hod.).

Pre viac info kliknite na: https://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce/Vanocni-trhy-Brno.aspx

6. GYŐR

gyor.jpg

30. November – 23. December

Rozprávkovo krásne vianočné trhy v Győri, ktoré musíte vidieť! Aká je atmosféra v Győri? Rozprávkovo krásna. Trhy sú rozdelené v centre mesta po námestiach, stánky nájdete v uličkách, trhy prebiehajú každý deň v týždni. Navyše na mnohých miestach sa nekončia ani po 24. decembri a pokračujú do Silvestra, alebo až do úplného ukončenia sviatkov. 

5. BUDAPEŠŤ

budapest.jpg

9. November – 1. Január

Na budapeštianskom Vörösmartyho námestí sa tento rok koná už 16. ročník tradičných vianočných trhov, ktoré patria medzi desať najkrajších v Európe. Jedinečnosťou tohto trhu je, že ide o vianočný aj novoročný trh a otvorený je od 27.novembra do 31. decembra, teda aj po vianočných sviatkoch, v čase od 10:00 do 20:00 hod. Námestím bude v týchto dňoch rozvoniavať trdelník, pečené gaštany, pečienka, maďarský guláš či halászlé, varené víno a punč. Návštevníci si môžu vybrať z ponuky 130 výrobcov ľudovoumeleckých predmetov v obnovených drevených domčekoch, ktoré ich lákajú vianočným tovarom, remeselníckymi výrobkami a gastronomickými pochúťkami.

4. PRAHA

praha.jpg

1. December – 6. Január

Najväčšie vianočné trhy v Českej republike sa konajú na Staroměstskom a Václavskom námestí. Oslavy adventu návštevníkov prenesú pomocou remeselných výrobkov, sviatočných spevov i tradičných pochutín do typických českých ľudových Vianoc. Trhy na Staroměstskom námestí sa začínajú v tomto roku 2. decembra a končia sa 6. januára 2018 (otvorené sú od 10:00 do 22:00 hodín).

Pre viac info kliknite na: http://www.trhypraha.cz/uvod/vanocni-trhy-staromestske-namesti/

3. VIEDEŇ

becs.jpg16. November – 26. December

Ponorte sa do vône vianočného punču, pečených gaštanov, perníčkov a kandovaného ovocia. Na vaše deti čaká množstvo atrakcií – jazda na poníkovi, vláčikom alebo pekárska dielňa. Každý z veľkého množstva viedeňských trhov má svoje zameranie. Nájdete ich na námestíčkach, v parkoch či pred kostolmi – najznámejšie sa konajú pred viedenskou radnicou, zámkom Schönbrunn alebo vo Freyungu či na Am Hof. Trhy sa začínajú už 17. novembra na námestí Rathausplatz pred radnicou, ďalšie sa otvárajú neskôr. Končia sa postupne až do 31. decembra, Zimný trh pri obrovskom ruskom kolese dokonca až 7. januára 2018.

Pre viac info kliknite na: https://mojerakusko.sk/vieden/vianocne-trhy-vo-viedni/

2. SALZBURG

salzburg.jpg

November 22. – December 26.

Salzburg je ako stvorený pro rozprávkovú atmosféru najtajemnejšieho obdobia v roku. Adventné trhy, adventné koncerty nadchnú a okúzlia každého, kto navštívi Mozartove mesto v tomto predvianočnom čase. Jeden z najkrajších a najstarších vianočných trhov v Európe je Ježiškov trh. Koná sa v srdci Starého Mesta, svetového kulturného dedičstva, na námestí pred Salzburským chrámom a na Rezidenčnom námestí. Zborové spevy, vianočné koledy, pastierske hry,…to všetko sa prelína s veselým hemžením na trhu a vytvára tak neopakovateľnú atmosféru pohody a rozjímavej nálady.

Pre viac info kliknite na: https://www.salzburg.info/hu/salzburg/advent/salzburger-christkindlmarkt

1. FRANKFURT

cover.jpg

26. November – 22. December
Frankfurt organizuje jedny z najstarších a najväčších vianočných trhov v Nemecku – konajú sa už od roku 1393. Je to tradičný zimný trh plný osláv, vianočných kolied, zvonenia kostolných zvonov a, samozrejme, nájdete tu obrovský vianočný stromček, ktorý sa nachádza v scénickom starom centre meste a je ozdobený tisíckami svetiel, stužiek a zvončekov. Trh každoročne priťahuje viac ako 3 milióny návštevníkov, o ktorých sa stará viac ako 200 stánkov.