Úspešná premiéra Tour de Kukkonia 2018

Viac ako 340 pretekárov zo Slovenska, Maďarska či Rakúska sa pred časom zúčastnili premiérového ročníka Tour de Kukkonia. Podujatie sa uskutočnilo v Dunajskej Strede.

,,Veľmi nás  teší, že sme prilákali širšiu cyklistickú verejnosť –  všetky vekové kategórie, deti, študentov, hobby ale aj skúsených pretekárov. Žitný ostrov – Kukkonia je krásna lokalita, kde život pulzuje a spája ľudí či v kultúre alebo v športe. A cyklistika je toho neoddeliteľnou súčasťou,” povedala Anna Molnárová, marketingová riaditeľka spoločnosti Kukkonia. Podľa nej je spoločnosť Kukkonia veľmi rada, že aj takouto formou prezentuje Žitný ostrov a motivuje ľudí k aktívnemu životnému štýlu.

Samotné závody boli rozdelené do troch kategórií – cestných pretekov (80 km), časovky (33 km) a rekreačnej tour (10 km) pre rodiny a všetkých ďalších nadšencov cyklistiky.

Absolútnym víťazom v cestných pretekoch sa stal Peter Maursky s časom 1 hod. 54 min. a 53 sek. Druhý v poradí bol pritom pomalší iba o dve sekundy.

Spomedzi žien zvíťazila Nikola Merčáková s časom 2 hod. a 57 sek. V súťaži o najrýchlejšie Dunajskostredčana vyhrala Dóra Csicsó.

Podujatia sa zúčastnili aj Šamorínčania. Pretekári z tímu Bikeunion sa pekne prezentovali v cestných pretekoch ako aj v časovke. Viaceré šamorínske rodiny sa však zúčastnili aj desať kilometrovej rekreačnej tour.

A o tom, že išlo o dobrý nápad zorganizovať takéto podujatie svedčí aj to, že pri jeho organizácii pomáhalo viac ako 50 dobrovoľníkov.